Audyt użyteczności strony

Audyt UX, nazywany też analizą ekspercką jest audytem dotyczącym pożyteczności strony – czyli analizy pod kątem dostosowania do potrzeb odbiorców i realizacji celów firmy. UX, czyli user experience obejmuje subiektywne uwagi i działania odbiorcy związane z użyciem serwisu internetowego. Diagnozuje strefy ryzyka, utrudniające internautom dotarcie do konkretnych zasobów i podjęcie spodziewanego działania. Celem przeprowadzenia audytu jest doprowadzenie do skuteczniejszej konwersji, więc sytuacji, w której użytkownik realizuje ustalone zadanie, przez co rozumiemy dokonanie zakupu, wypełnienie formularza kontaktowego na stronie firmowej, czy też podanie swoich danych na landing page’u lub w formularzu rejestracji.

WARIANTY AUDYTU

  • BADANIE METODĄ WĘDRÓWKI POZNAWCZEJ
  • BADANIE METODĄ WĘDRÓWKI POZNAWCZEJ
  • KOMPLEKSOWY AUDYT UŻYTECZNOŚCI

DARMOWA WYCENA

Prześlij nam adres swojej strony internetowej oraz zakres, w którym chcesz przeprowadzić audyt swojej strony lub sklepu internetowego. Odezwiemy się do Ciebie jak tylko zapoznamy się z Twoimi wymaganiami.

MASZ PYTANIA?

Z chęcią odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące naszych usług. Możesz się z nami skontaktować mailowo, telefonicznie lub poprzez formularz znajdujący się w zakładce kontakt. Jeśli jesteś z Zielonej Góry, możesz nas również odwiedzić w naszym biurze.

Telefon: +48 884 650 662

E-mail: [email protected]

METODOLOGIA AUDYTU

Audyt UX zazwyczaj opiera się na jednej z dwóch podstawowych, ale wysoce skutecznych technik z zakresu badań usability i UX. Pierwszą jest ekspercka analiza heurystyczna, która opiera się na weryfikacji kluczowych z punktu widzenia użyteczności strony internetowej heurystyk (np. dostępność wyszukiwarki produktów/usług; informowanie odbiorców o tym, gdzie się znajdują, itd.). Zazwyczaj używa się 10 heurystyk użyteczności opracowanych przez Nielsena i Molicha, lecz można użyć także 8 złotych zasad Schneidermana lub 30 zasad użyteczności Connella. Drugą metodą jest badanie metodą wędrówki poznawczej (ang. cognitive walkthrough), która pozwala ocenić serwis w ujęciu dynamicznym poprzez analizę procesu krok po kroku.

OFEROWANE OPCJE AUDYTU I BADANIA

W naszej ofercie znajdziesz audyt z zakresu UX i użyteczności w trzech głównych wariantach: badanie metodą wędrówki poznawczej (metoda testowania serwisu z pozycji użytkownika; stworzenie możliwych scenariuszy i ich testowanie), ekspercka analiza heurystyczna i kompleksowy audyt użyteczności, który stanowi połączenie dwóch wymienionych technik oraz listy kontrolnej (przygotowanie listy warunków, jakie portal musi spełnić i późniejsza weryfikacja). Po poprawie błędów wskazanych w audycie, oferujemy również możliwość prowadzenia dalszych testów A/B (wybrania jednej z dwóch wersji strony internetowej), trackingu aktywności użytkownika na stronie czy też testów zadaniowych z użytkownikami.

RAPORT Z AUDYTU UX

Każdy audyt opracowany przez nas posiada dokładny raport, którego obszerność jest zależna od zamówionego rodzaju audytu, wielkości strony, oraz typu i liczby zdiagnozowanych błędów. Dzięki niemu łatwiej można poznać i zrozumieć istotę błędów i obszarów ryzyka oraz dostarczenie szeregu użytecznych wytycznych do optymalizacji, dzięki czemu możliwa jest skuteczna poprawa jakości strony w zakresie UX.